Wiedza o działaniu rynku kapitałowego jest trudna w uzyskaniu. Trzeba stale ćwiczyć, budować system inwestycyjny, obserwować transakcje. Niektórzy ludzie po prostu nie mają na to czasu, dlatego stawiają na dobry fundusz inwestycyjny, który w założeniu ma zarządzać specjalistycznie twoimi pieniędzmi.

Idea zbiorowego inwestowania

Dobry fundusz inwestycyjny musi zatrudniać certyfikowanych doradców, którzy mają potwierdzone przez Komisję Nadzoru Finansowego kwalifikacje. Nawet niewielkie pieniądze zebrane w masowej skali dają znacznie większą efektywność wykorzystania na globalnym rynku finansowym. Z tego powodu właśnie fundusze cieszą się wysoką popularnością stanowiąc alternatywę do osobistego zarządzania posiadanym kapitałem. Niestety fundusze działają raczej długoterminowe, a opłaty manipulacyjne oraz podatki ograniczają ostateczny zysk. Trzeba zatem rozwiązanie najpierw przetestować, a dopiero później rozpocząć realne użytkowanie.

Idealne fundusze dla ciebie

Wybór najlepszego funduszu nie jest trudny, bowiem rankingi są udostępniane właściwie na każdym portalu finansowym. Masz do czynienia z różnymi profilami ryzyka, dlatego z pewnością dopasujesz ofertę do własnych potrzeb.