Kiedyś, w krajach arabskich, fajka wodna była nie tylko urządzeniem do palenia tytoniu, ale również ozdobą. Obecnie jej funkcja nieco się zmieniła i w sklepach można znaleźć prostsze, mniej ozdobne i gorsze jakościowo produkty, które jednak pełnią określoną rolę podstawową – pozwalają na palenie tytoniu w nieco inny, niż konwencjonalny sposób.

Właśnie dlatego cieszą się coraz większą popularnością, a w sklepach – stacjonarnych czy internetowych – można znaleźć ich dziesiątki. W przystępnych cenach, ponieważ wykonane są z gorszych materiałów, często plastiku czy szkła, bez drogich ozdób. Wszystko po to, żeby taką fajkę wodną mógł sobie kupić każdy. Są one szczególnie popularne wśród młodzieży, ponieważ to kolejny nietypowy imprezowy gadżet, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

fajka wodna dla amatorów

Ogromny dostęp i wybór

Sklepów jest coraz więcej, klientów przybywa, wybór jest ogromny. Jeśli ktoś nie jest w temacie – może być zdziwiony, ale tak to właśnie wygląda, a fajka wodna staje się produktem modnym i pożądanym. Wystarczy zerknąć, ile sklepów funkcjonuje w sieci, a zwykle produkty tego typu mają po kilkanaście opinii użytkowników. Wszystko dlatego, że wiele młodych osób jest zdania, że shisha czy bong to idealny prezent czy gadżet, który może uatrakcyjnić każdą domówkę. Fajki pojawiają się również w niektórych klubach czy barach. To doskonałe urozmaicenie dla niektórych, nieco znudzonych już klientów takich przybytków.

Dobór według potrzeb

Wspomniany już bong to fajka wodna przeznaczona dla jednej osoby, ponieważ jej konstrukcja sprawia, że nie pełni tak dużej roli społecznej, jak shisha. Najczęściej więc kupowana jest do użytku prywatnego. Wykonana jest ze szkła i nie ma zwykle żadnych elementów ozdobnych. Jest również stosunkowo tania. Nieco inaczej wygląda to jeśli chodzi o shishę – ta jest dużo bardziej okazała, często kolorowa i zdobiona, dlatego bardziej nadaje się na imprezy czy do klubów. Na pewno jednak powinno się wybierać dobrą jakościowo fajkę wodną, ponieważ to gwarancja trwałości na lata.