Gra na instrumentach muzycznych wymaga niesamowitego wyczucia oraz precyzji odnośnie eksploatacji sprzętu. Wiedza o tych regułach bywa niejednokrotnie kluczowa dla odniesienia przyszłych sukcesów zawodowych. Sprawdź od czego zależy tak naprawdę dźwięk twojego instrumentu i co zrobić, aby go wzmocnić?



Instrument wzmocniony systemem konserwacji



Wyobraź sobie przez chwilę talerze perkusyjne, które uległy mikrouszkodzeniom lub są zaniedbane pod kątem konserwacyjnym. Wtedy artysta naraża się na śmieszność, ponieważ dźwięk wzmocniony elektronicznymi kolumnami będzie straszny. Talerze perkusyjne muszą leżeć na perkusji idealnie, zostać wcześniej przetestowane. Podobnie sprawia ma się, kiedy analizujesz struny gitarowe. Dobry słuch jest potrzebny do strojenia.



Zła eksploatacja prowadzi do katastrofy muzycznej



Jeżeli źle eksploatujesz gitarę struny gitarowe będą często pękać, a ty wydasz mnóstwo pieniędzy na nowe, profesjonalne odpowiedniki. Trudno zatem powiedzieć, że dźwięk instrumentu zależy tylko od umiejętności człowieka, ale także od umiejętności jego konserwacji. Należy kwestię doskonale zrozumieć, bo od tego zależy twój sukces przed publicznością.