Owocowe drzewka kolumnowe, których kupno umożliwia sklep internetowy drzewka-faworytka.pl, stanowią ciekawą propozycję dla fanów szeroko pojętego ogrodnictwa. Te urokliwe rośliny znajdują się najczęściej w ogrodach i na tarasach. Nie ma również przeszkód do prowadzenia tego typu uprawy na balkonie, dlatego ich wybór jest dobrym rozwiązaniem również dla mieszkańców miast, którzy pragną cieszyć się widokiem własnego drzewka owocowego.

Zaletą tych roślin jest fakt, iż posiadają one stosunkowo wąski i jak sama nazwa wskazuje - kolumnowy pokrój. Umożliwia to ich rośnięcie w niewielkim rozstawie 1 metra. Istotną zaletą drzewek kolumnowych jest również to, że mogą być one uprawiane w donicach. Ich obwód co do zasady nie przekracza 80-90 centymetrów, natomiast ich wysokość dochodzi maksymalnie do 2-3 metrów. Rośliny dostępne na stronie drzewka-faworytka.pl będą cieszyć wyglądem oraz wydawać dorodne i smaczne owoce, jeśli tylko zachowane zostaną zasady dotyczące ich uprawy i pielęgnacji.

Uprawa kolumnowych drzew owocowych

Owocowe drzewka kolumnowe jako oryginalna ozdoba balkonu i ogroduOmawiane rośliny, jak już wspomniano sadzi się w rozstawie zaledwie 1 metra, bądź w donicach, w zależności od ich miejsca przeznaczenia i upodobań właściciela. W tym drugim przypadku należy zwrócić uwagę na to, że z powodu ograniczonej ilości gleby dostępnej dla drzewa istnieje ryzyko wystąpienia przesuszenia oraz niedoboru składników pokarmowych wymaganych do prawidłowego wzrostu. Skutkuje to potrzebą obfitego podlewania i nawożenia. Po kupnie rośliny w sklepie drzewka-faworytka.pl i bezpośrednio przed jej wysadzeniem do donicy lub przesadzeniem do większego naczynia, należy pamiętać o tym, że warto na jego dnie umieścić warstwę grubego żwiru, keramzytu lub bardzo drobnych kamieni. Powinny one zajmować część o głębokości do kilku centymetrów. Materiał ten pełni funkcję drenażu. Donicę należy natomiast wypełnić ziemią dobrej jakości. Powinna być ona żyzna, świeża i odpowiednio próchnicza. Jeśli zapewni się roślinom kupionym na stronie drzewka-faworytka.pl powyższe warunki, z pewnością odwdzięczą się one pięknymi owocami.

Polecane odmiany drzew kolumnowych

Jedną z cieszących się popularnością odmian owocowych drzewek kolumnowych jest jabłoń kolumnowa Waltz. Jej owoce, które pojawiają się najczęściej w drugim lub trzecim roku uprawy, mają piękny, czerwony kolor. Kolejną polecaną odmianą jest Polka. Wydawane przez nią owoce mają kolor żółto-czerwony. Z kolei z jabłoni Maypole uzyskuje się jabłka z czerwoną skórką i miąższem tej samej barwy. Odmiana Bolero wydaje natomiast owoce barwy zielonej oraz żółtej.

Wśród polecanych drzewek kolumnowych znajduje się także grusza Saphira. Zbiera się z niej owoce w kolorze zielonkawym. Jej miąższ jest wyjątkowo słodki i aromatyczny. Warte uwagi są także śliwy, takie jak Fruca czy Anja. Z pewnością zachwycą one niejednego smakosza tychże owoców.

Wszystkie powyższe rośliny są dostępne w sklepie drzewka-faworytka.pl. Te starannie wyselekcjonowane sadzonki, odpowiednio posadzone i troskliwie pielęgnowane upiększą każdy ogród, taras oraz balkon. Ich oryginalna budowa i piękne kwiaty będą cieszyły oko przez lata. Wielobarwne i pyszne owoce zachwycą każdego amatora ekologicznego jedzenia. Niewątpliwie warto rozważyć kupno drzewek kolumnowych dla siebie, rodziny i znajomych.