Dzieci, które znikają na większość dnia w szkole albo wybierają się na szkolną wycieczkę lub piknik, powinny mieć ze sobą coś do picia. Zwłaszcza, jeśli pogoda nie jest zbyt sprzyjająca – wtedy możliwość napicia się gorącej herbaty jest bardzo cenna. I tutaj przydają się termosy dla dzieci, poręczne, wygodne, bezpieczne i zawsze dostępne.

Podstawową zaletą termosów dla dzieci jest fakt, że są one dość niewielki i tak skonstruowane, by nawet młodsze dziecko mogło się nimi bezpiecznie posługiwać. Który konkretnie wybrać? Obecnie wybór jest naprawdę duży i najłatwiej uzależnić go od wieku dziecka, a także planowanych zastosowań termosu. Termosy dla dzieci przeznaczone do napoi ciepłych są nieco większe niż te do zimnych. Jeśli poszukujemy czegoś na wodę lub sok, być może nawet lepiej będzie kupić bidon.

Termosy obiadowe dla dziecitermosy dla dzieci

Termos przyda się przede wszystkim jesienią i zimą, albo w sytuacjach, w których chcemy podać w nim dziecku część śniadania. Część z nich jest przystosowana nawet do tego, aby wlać do nich zupę czy bardziej płynny obiad. Doskonale utrzymują temperaturę przez te kilka godzin, które dzielą dziecko od wyjścia do z domu do jego przerwy obiadowej. Niektóre z najlepszych modeli zachowują wysoką temperaturę wrzątku nawet po 6 godzinach. Takie termosy posiadają z reguły podwójne ścianki, dzięki czemu w środku pozostają gorące, a z zewnątrz – nie ma obawy przed poparzeniem. Posiadają także wygodne rączki do noszenia oraz rozmaite kształty, kolory i wzory, które mają sprawić, że dziecko je polubi. Ważną ich cechą jest szczelność i przemyślane sposoby zabezpieczeń, dzięki czemu nie ma obawy przed wypłynięciem płynu czy posiłku z termosu. Część z nich dodatkowo w zestawie zawiera wygodną, składaną łyżkę lub widelec. Termosy te łatwo się myją i zachowują higienę.

Ustniki, rurki i niekapki

Poza termosami obiadowymi, szereg z nich przeznaczonych jest do przechowywania wyłącznie płynów i ma kształt mniej lub bardziej zbliżony do butelki. Różnią się one tylko ich zakończeniem. Termosy dla dzieci raczej nie posiadają szerokiej nakrętki, służącej jednocześnie za kubek. Najczęściej na ich szczycie znajdują się specjalne ustniki podobne do tych, które umieszcza się na bidonach. Niektóre mają formę rurki, inne są wyciągane, jeszcze inne przypominają nieco słynne korki – niekapki, umieszczane na napojach izotonicznych. W każdym przypadku służą one temu, by dziecku było się wygodniej napić i, oczywiście, nie poplamić przy tym. Ceny tych produktów są bardzo rożne i sięgają od kilkunastu złotych za małe termosy – bidony, do kilkudziesięciu czy nawet kilkuset za specjalne termosy obiadowe.