Ostatnio stanąłem przed trudną decyzją zakupu dysku twardego. Jak wiadomo nie od dziś, elektronika to tylko elektronika. Powiedzenie się sprawdziło w moim przypadku, ponieważ mój dotychczasowy dysk uległ uszkodzeniu. Nie pozostało nic innego jak zakup nowego. Wszystko ok, tylko powstaje jaki dysk wybrać? Jakie dyski są najlepsze i oczywiście będą spełniać moje wymagania.

W przypadku zakupu dysku należało by zapytać kogoś kto się na tym zna. Udałem się więc do specjalisty. Doradził mi, że najlepsze są dyski ssd goodram. Zapytałem więc go dlaczego akurat dyski ssd są najlepsze. Długo się nie zastanawiając udzielił mi odpowiedzi. Nie posiadają we wnętrzu ruchomych części. Dodatkową zaletą jest to, że posiadają szybszy dostęp do danych niż u konkurencji. Mało dyski ssd pracują ciszej i są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne. Należy również pamiętać o bardzo istotnej rzeczy jaką jest temperatura.

Poprzednie generacje dysku nie sprawdzały się w tej kwestii. Nośniki SSD mogą być przystosowane do stałej pracy w zakresie temperatur pracy od -40 °C aż do +85 °C. Odporność tych dysków na działanie w tak wysokich temperaturach jest bardzo dużym plusem. Dyski ssd są wstanie pracować w takich temperaturach przez długi czas. Nie pozostaje nic innego jak wybór właśnie dysków tego typu. Gorąco polecam.