Każdego roku setki osób wyjeżdża zimą w górskie rejony by nacieszyć się fascynującą jazdą na nartach. Stoki, gdy są ośnieżone zachęcają nie tylko profesjonalnych narciarzy, ale także amatorów. Stąd też nie każdy wie jak wyposażyć się na taki wyjazd. Różnego rodzaju narty, gogle narciarskie, kombinezony czy też inne akcesoria pojawiają się w każdym sklepie sportowym. W tym tekście skupimy się na wyborze gogli, które są niezwykle ważnym elementem każdego narciarza.

Po co w ogóle są gogle?

Wiele osób może mylnie sądzić, że poruszając się na nartach po stoku są bezpieczni jeżeli oczywiście posiadają specjalny kombinezon narciarski oraz wysokiej jakości narty. Według niektórych w takim miejscu nie zagraża żadne większe niebezpieczeństwo oprócz możliwości upadku i złamania jakiejś kończyny. Otóż jest to nieprawda, gdyż nie zabezpieczając swoich oczu narażamy się na o wiele poważniejsze uszkodzenia, a co więcej możemy przyczynić się właśnie do nieszczęśliwego wypadku. Tak naprawdę to właśnie niewinnie wyglądające gogle narciarskie stanowią jedne z najważniejszych elementów wyposażenia narciarza, których nie powinno nigdy zabraknąć. Dlaczego? Ich rola jest naprawdę ważna, gdyż bezpośrednio chronią oczy i zabezpieczają przed wystąpieniem poważniejszych wypadków. Śnieg w górach, a szczególnie na wysokich stokach bardzo przyciąga promieniowanie słoneczne, a następnie go odbija co może nawet doprowadzić do uszkodzenia wzroku narciarza. gogle narciarskieStąd też wyposażenie się w gogle wysokiej jakości może zagwarantować ochronę wzroku i pełną widoczność. Jak można się bowiem domyślać szusowanie po ośnieżonym stoku bez gogli narciarskich może doprowadzić do utraty widoczności na skutek oślepienia światłem słonecznym. A to z kolei może skutkować upadkiem lub kolizją. Gogle chronią także bardzo skutecznie przed kawałkami lodu, kryształkami śniegu i innymi drobinkami, które podczas jazdy na nartach unoszą się w powietrzu.

Ile kosztują i czy warto je kupić?

Analizując rolę jaką pełnią gogle narciarskie podczas każdej jazdy na nartach można dojść do wniosku, że ich zakup jest nie tylko istotny, ale wręcz konieczny. Odpowiednio dopasowane gogle mogą bowiem ochronić nie tylko wzrok, ale i całych nas, dlatego też warto wydać na nie parę złotych. Ile dokładnie trzeba zapłacić? Zależy to od marki czy też właściwości. Zazwyczaj jest to nieco ponad sto złotych, chociaż oczywiście są także droższe modele, które prezentują bardzo wysoką jakość i kosztują nawet kilkaset złotych. Wybór jest indywidualną kwestią.