Szybki tryb życia, natłok obowiązków i codzienne zmęczenie często sprawiają, że zapominamy o regularnej aktywności fizycznej i nawykach zdrowego jedzenia. W pogoni za idealną sylwetką jesteśmy jednak skłonni do wielu poświęceń. Zwłaszcza, gdy potrzebujemy osiągnąć szybkie efekty w krótkim czasie. Co w przypadku, kiedy niebawem czeka nas ważne wydarzenie, uroczystość, na którym chcemy wyglądać zjawiskowo, a przez ostatnie miesiące nie skupialiśmy odpowiedniej uwagi na swojej formie fizycznej? Lub gdy po 3-dniowych świętach u rodziny z trudem dopinamy spodnie i czujemy się ociężali? W każdym z powyższych przypadków ratunkiem dla naszej sylwetki może okazać się dieta 5 dniowa, która pozwoli nam schudnąć kilka kilogramów w bardzo krótkim okresie bez ekstremalnych ćwiczeń fizycznych i wylewania siódmych potów na siłowni oraz bez drastycznych wymagań.

Charakterystyka diety

Dieta 5 dniowa

Czym zatem charakteryzuje się dieta o której mowa w tym artykule? Dieta 5 dniowa jak sama nazwa wskazuje, zaprogramowana jest na pięć dni w ciągu których trzymając się nieskomplikowanych zasad osiągamy wymarzony cel – utrata wagi. Można nazwać ją dietą błyskawiczną, ponieważ zaczynając ją w poniedziałek, już w piątek powinniśmy spodziewać się zadowalających efektów. Jest prosta, bezpieczna, zdrowa, a co najważniejsze skuteczna – płaski brzuch gwarantowany! Przestrzegając ją nie tylko oczyścimy swoje ciało z toksyn, pozbędziemy się zalegającej w naszym organizmie wody, ale także poprawi się nasze samopoczucie. Usprawniona zostaje praca jelit, a nasz metabolizm przyspiesza powodując szybsze spalanie zbędnych kalorii. Poczujemy się spokojniejsi i wyciszeni. To zaskakujące, że w mniej niż tydzień poczujemy się lżejsi, a tym samym bardziej atrakcyjni. Nasze ulubione spodnie staną się „magicznie” luźniejsze, a waga z wroga zamieni się w naszego sprzymierzeńca.

Zmień swój tryb życia

Należy pamiętać, że dieta 5 dniowa mimo iż działa, nie zastąpi nam długotrwałych i intensywnych treningów oraz zdrowych, zbilansowanych posiłków. Powinna być stosowana sporadycznie - jedynie w wyjątkowych sytuacjach, gdy potrzebujemy osiągnąć efekt „wow”  w krótkim czasie - wtedy może zdziałać cuda. Może być także traktowana jako wstęp na drodze do pięknej sylwetki i do wprowadzenia dobrych zmian w naszym życiu i praktykowania zdrowego trybu życia na co dzień. Efekty diety 5 dniowej mogą stać się dla nas odpowiednią motywacją – na tyle silną, że zapragniemy zmienić swoje nawyki i zadbać o swoją formę fizyczną długotrwale.