Często słyszymy, że dana rzecz jest hipoalergiczna, ale czy faktycznie wiemy, co taki termin oznacza? W dzisiejszym artykule, pozwolimy Ci wyjaśnić czym jest hipoalergiczność oraz dlaczego takie określenie często pojawia się w naszym codziennym życiu.

Definicja

Produkty oraz rzeczy, które powstały jako hipoalergiczne, są zazwyczaj szerzone jako całkowicie wolne od alergii. Czy faktycznie jest tak, jak zapewniają nas o tym producenci oraz firmy farmaceutyczne? Przedrostek ,,Hipo'' to przedrostek pochodzenia greckiego, który oznacza ,,mniej''. Zatem właściwości hipoalergiczne to takie, które mają mniejsze szanse na wywołanie alergii. Zaskoczeni? Powszechne przekonanie hipoalergiczności jako o środkach całkowicie wolnych od uczuleń, przyjął się zapewne od terminu, który brzmi całkiem naukowo.

Co może być hipoalergiczne?

Zwierze hipoalergiczneTo dowolny produkt, substancja, roślina oraz zwierzę, które posiada właściwości, które sprawią, że prawdopodobieństwo wywołania alergii jest zmniejszone w stosunku do rzeczy spełniających podobną funkcję. Jesteście ciekawi oraz chętni poznać kilka produktów, które posiadają właściwości hipoalergiczne? Zatem serdecznie zapraszamy do przeczytania wpisu do samego końca.

Kosmetyki hipoalergiczne

Są to środki higieniczne, które w mniejszym stopniu narażą nas na uczulenia niż ich odpowiedniki. Dobrym przykładem kosmetyku hipoalergicznego jest szare mydło. Jest to bardzo znany produkt w Polsce, a na świecie znane jako mydło marsylskie. Szare mydło możemy śmiało zaliczyć do środków, jakimi są kosmetyki hipoalergiczne, ze względu na jego naturalny skład. Szare mydło nie posiada barwników oraz substancji zapachowych, przez co jest to środek higieniczny z pewnością bezpieczniejszy od popularnego białego mydła. Wiele innych mydeł, w tym mydło białe posiada składniki alergizujące, zapachowe, które wpływają negatywnie na kondycję oraz wygląd skóry wrażliwej na uczulenia. Aby poznać inne kosmetyki hipoalergiczne, wystarczy zapytać w aptece o ich postać oraz bezpieczny skład produktu, który możemy zakupić. Gwarantujemy Ci, że przedstawiona oferta z pewnością zwali Cię z nóg.

Tekstylia oraz materiały

Wielu alergików może znaleźć hipoalergiczne pościele oraz kołdry, które umożliwią im zmniejszenie roztoczy oraz kurzu. Taki rodzaj produktu jest tworzony ze specjalnych materiałów, aby osoby narażone na alergię mogły spać z mniejszym strachem o swoje zdrowie. Znajdą się również materace, które tworzone są z materiałów hamujących wnikanie, jak i rozmnażanie się roztoczy.