Czy Twój szkrab wybiera się na swoje pierwsze wakacje poza domem? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy listę kilku najpotrzebniejszych rzeczy, które Twój maluch będzie potrzebował podczas letniej podróży. Mamy nadzieję, że z naszą pomocą wyposażysz dziecko w najważniejsze przybory oraz akcesoria na jego własną, samodzielną podróż. Zapraszamy!

Ochrona przed słońcem

To bardzo istotne, gdy malec wybiera się na letnie obozy oraz wycieczki. Podczas pobytu dziecko w letnie dni jest narażone na niebezpieczne promieniowanie słońca. Obowiązkowym zatem przyborem w dziecięcym plecaku będzie dobry krem z filtrem UV. Równie ważną rzeczą, o której nie możesz zapomnieć to nakrycie głowy. To ona zadba o dziecięcą główkę przed przegrzaniem oraz schroni skórę głowy oraz twarzy. Odpowiednie czapki dla chłopców, jak i dziewczynek to te w formie czapek z daszkiem typu ,,bejsbolówka’’ lub w formie dziecięcych, lekkich kapeluszy. Jeśli Twój maluch wyraźnie broni się przed założeniem czapki, gdy na dworze upał, polecamy wspólne zakupy ze szkrabem. Czapki dla chłopców i dziewczynek na letnie dni znajdziesz w każdym sklepie dziecięcym z przeróżnymi postaciami z kreskówek, które zachęcą szkraba do zabierania je ze sobą na dwór. Czapki dla chłopców można kupić również w Internecie, na przykład na stronie https://pamami.pl/pol_m_Dziecko_Chlopiec_Czapki-dla-chlopcow-171.html. Jeżeli rozmiar lub fason okażą się nieodpowiednie, czapkę kupioną w Internecie zawsze można zwrócić lub wymienić na nową.

Prowiant na drogę

Gdy dziecko wybiera się na szkolną wycieczkę czy na obóz na kilka dni, najprawdopodobniej wyżywienie w ciągu tych dni będzie mieć zapewnione. Jednak warto uszykować małemu podróżnikowi mały zapas jedzenia, aby w trakcie podróży mógł podjeść sobie coś dobrego. Najlepszym rozwiązaniem będzie suchy prowiant, czyli wszystko co nie popsuje się w drodze na miejsce dziecięcych wakacji. Jedzenie o podobnej strukturze, dobrze zapakowane będzie również spełniać rolę tak zwanej ,,przegryzki’’, po którą w każdej chwili maluch będzie mógł sięgnąć w razie lekkiego głodu.

czapki dla chłopcówWygodny plecak i obuwie

Bez względu na rodzaj obozu oraz wakacji, na które wybiera się Twój malec, wygodny plecak to podstawa. Jest on o wiele wygodniejszy od walizki i świetnie sprawdza się podczas pieszych wędrówek. Plecak w odróżnieniu od torby na ramę równomiernie rozłoży ciężar na plecach, przez to nie pozwoli na dysproporcje dziecięcej sylwetki podczas długotrwałego noszenia go na ciele. Oprócz wygodnego bagażu, junior wybierający się na swoją pierwszą wycieczkę bez rodziców potrzebuje równie wygodne buty. Najlepszym rozwiązaniem dla malca będą dziecięce buty sportowe, które swoją uniwersalnością będą przystosowane do różnych aktywności.