Poza różnymi preparatami do pielęgnacji body takimi jak kremy, balsamy, czy olejki, czy tym bardziej specyfikami na porost brody wyróżnia się też szczotki. Prawdą jest tu, że przy układaniu kształtu warto właśnie posłużyć się taką szczoteczką. Z resztą nawet jeśli takiego preparatu się nie nakłada też zalecane jest czesanie brody, szczególnie kiedy to jest ona dłuższa. Ten sam zarost nieuczesany i zaniedbany wygląda bardzo niekorzystnie i niechlujnie, a w przypadku jej specjalnego traktowania efekt może być zupełnie odwrotny, a zatem i pozytywny. Szczotka do brody ma jeszcze jedną kluczowa zaletę. Kiedy to już odpowiednio nawilżymy zarost, możemy go wymodelować, bez dodatkowego brudzenia rąk preparatem, który powinien pozostać na brodzie. W tym celu jednak należy się też posłużyć szczotką z takim włosiem, który nie będzie zbierał balsamu, czy olejku z brody.

szczotka do brody

Pielęgnacja męskiego zarostu

Co ciekawe niektóre spośród szczotek do brody mają tu specjalny kształt włosia, tak by można było wspomniany zarost na brodzie odpowiednio wymodelować. Tych zalet odnośnie produktu jest znacznie więcej, Należy uwzględnić, że taka szczotka do brody czyści ją również wymiatając z włosów ewentualne okruchy, czy inne zabrudzenia. Dodatkowo jak włosy się splączą będzie można je rozczesać. Nawet przy nieco krótszym zaroście można się taką szczotka posłużyć. To co można na jej temat powiedzieć, to na pewno musi być poręczna, a zatem istotny jest tu jej kształt, a co za tym idzie dobra możliwość tego, by dobrze ją chwycić i nią operować. Bardziej jednak istotna jest tu jakość i ilość włosia. Tutaj można wyróżnić chociażby włosie z dzika. Najlepiej kiedy taka szczecina posiada nieregularną długość co może ułatwić rozczesywanie i oczyszczanie zarostu. Uchwyt przeważnie jest tu wykonany z drewna. Lepsze szczotki mogą też posiadać tak zwaną pneumatyczną poduszkę, która to znakomicie wpływa na dokładne oczyszczenie zarostu i delikatne wymasowanie twarzy.

Idealna broda

Szczoteczka taka zazwyczaj nie posiada rączki i przeważnie ma kształt owalny i to właśnie dlatego jest bardziej poręczna. To co istotne, a czego zwykły laik może nie wiedzieć to na taką szczotkę do pielęgnacji brody i wąsów przy okazji, mówi się kartacz. Tu jednak należy też zdawać sobie sprawę, że taką samą nazwę ma pewna potrawa i pocisk artyleryjski. Tu można też dostać zestaw dla brodacza, który to przykładowo może stanowić taki kartacz i mydło, olejek, czy nawet wosk. Dobra szczotka może też poprawić ukrwienie skóry. Niekiedy zamiennie stosuje się grzebyk. Szczotkę taką należy co jakiś czas ( 2-3 miesiące ) umyć, a posłużyć przy tym może specjalny szampon do brody.