nuty na keyboardKeyboard to elektryczny lub elektroniczny instrument muzyczny, który pozwala na grę z automatycznym akompaniamentem. Nauka gry na tym instrumencie cieszy się od wielu lat popularnością.

Jeśli chcemy nauczyć się grać, warto najpierw poznać nuty na keyboard. Dobrym sposobem rozpoczęcia nauki jest poznanie nut w kluczu wiolinowym, a następnie w kluczu basowym. Te drugie będą bardzo przydatne, gdyż w kluczu basowym zapisane są nuty niższej części klawiatury (czyli te, które gramy lewą ręką).

Ogromnym ułatwieniem jest Internet. Z łatwością znajdziemy różne nagrania, które pomogą nam poznać nuty na keyboard. Jeśli już opanujemy nuty na keyboard, kolejnym krokiem jest koordynacja gry obydwoma rękami. Jest to trudna umiejętność, liczy się konsekwencja i upór. Pamiętajmy, to kwestia czasu, gdy nabierzemy w tym wprawy.

Zwróćmy też uwagę na odpowiednie ułożenie rąk. Powinny być one lekko zaokrąglone, zupełnie jakbyśmy trzymali niewielką piłeczkę. Plecy proste, nie tylko ze względu na komfort, ale także na jakość gry.

Po zapoznaniu się z instrumentem i przyswojeniu podstawowych dźwięków, przychodzi czas na pierwsze, proste melodie. Nuty na keyboard są powszechnie dostępne w Internecie, można również zakupić różnego rodzaju książki. To od nas zależy, jaką zagramy piosenkę.

Przede wszystkim, postarajmy się regularnie ćwiczyć i nie zniechęcać się. Róbmy to dla przyjemności, a nauka na keyboardzie stanie się naszą pasją.