Jednym z najchętniej wybieranych naturalnych kosmetyków bez wątpienia jest właśnie olej arganowy. jest on dostępny w sklepach z naturalną żywnością, w sklepach drogeryjnych, również w licznych sklepach internetowych, oferujących produkty pochodzenia naturalnego.

Olej arganowy - sklep ze zdrową żywnością dobrym wyborem

olej arganowy sklepSklep z produktami naturalnymi zaoferuje nam olej w różnych pojemnościach. Skąd tak wielkie zainteresowanie tym produktem? Przede wszystkim jest to kosmetyk o wielopłaszczyznowym działaniu. Ze względu na obecność licznych witamin oraz tłuszczy nasyconych produkt ten może być wykorzystywany przede wszystkim jako zamiennik klasycznych balsamów do ciała. Olej arganowy doskonale nawilża naskórek, pozostawiając skórę jedwabiście gładką oraz odżywioną. Dodatkowo olej nie powoduje alergii, dlatego też może być stosowany przez osoby o skórze delikatnej i skłonnej do podrażnień. Wiele osób wykorzystuje olej arganowy do tworzenia naturalnych peelingów. Połączony ze zmieloną kawą czy też wiórkami kokosowymi doskonale nawilża oraz złuszcza martwy naskórek.

Jakie ma zastosowanie?

Olej arganowy ma również swoje zastosowanie w pielęgnacji włosów. Szczególnie dla osób o suchych końcówkach jest on niezwykle polecany. Niewielka ilość olejku powinna zostać rozsmarowana na dłoni i wtarta we włosy. Po ok. 30 minutach należy dokładnie spłukać kosmetyk. Olej arganowy może stanowić również element naturalnych kosmetyków do pielęgnacji twarzy, w tym przede wszystkim kremów. Doskonale nawilża, zmniejsza wysuszenie skóry i redukuje zmarszczki. Olej arganowy może być również stosowany w terapii pielęgnacyjnej dla stóp.