Każda z nas ma tylko jedną skórę. Nie zrzucamy jej, jak niektóre gady, choć czasem miałybyśmy ochotę to zrobić. Aby jednak nie dopuścić do takich chęci powinnyśmy szczególnie dbać o cerę oraz delikatną skórę na piersiach, udach czy brzuchu. Zwłaszcza w okresie ciąży. Troska o nie to nie tylko odpowiednie ćwiczenia, ale również kosmetyki do pielęgnacji różnych partii ciała.

Kobiece ciało w trakcie ciąży przechodzi przez bardzo dużo zmian. Pierwsi rosną i gromadzi się w nich pokarm dla przyszłego potomstwa. Brzuch powiększa się ponieważ rośnie w nim maluszek, a miednica wraz z udami poszerzają się, by móc naturalnie urodzić swoje ukochane dziecko. W efekcie takich zmian skóra kobiety rozciąga się na różne sposoby i aby zapobiec rozstępom, zmarszczkom oraz innym brzydkim defektom należy o nią odpowiednio dbać, a firma Mustela na swojej stronie oprócz rewelacyjnych kosmetyków umieściła ważne rady dla przyszłych i świeżo upieczonych mam.

Bardzo ważnym elementem kobiecego ciała jest dekolt. Nie ma kobiety, która w trakcie ciąży mogłaby narzekać na swój rozmiar biustu, chyba tylko uwzględniając problem zbyt dużej wielkości. Piersi nie zawierają żadnych mięśni, dlatego tak ważne jest, aby już w trakcie ciąży zachować odpowiednią pielęgnację delikatnej skóry. Biust przyszłej mamy na pewno powiększy się o kilka rozmiarów, dlatego już na samym początku warto zadbać o odpowiedni stanik. Biustonosz na szerokich ramiączkach umożliwi lepsze rozmieszczenie ciężaru na ramionach oraz odciąży kręgosłup. W początkowym etapie ciąży można nosić biustonosz sportowy – z całą pewnością przyniesie on ulgę. Mustela radzi również, aby w przypadku naprawdę dużych dokuczliwości sypiać w staniku. Jest to zachowanie pewnego komfortu, który przynosi uśmierzenie bólu.

Masowanie piersi to również jeden ze stałych punktów dnia kobiety w ciąży. Powinny one wykonywać okrężne ruchu od zewnątrz do środka. Jest to ruch bardzo kojący. Przy tym elemencie codziennego harmonogramu warto wykorzystać specjalne serum do piersi np. marki Mustela, które nawilży oraz ujędrni skórę. Dostępne jest na http://aptekaodpokolen.pl/pol_m_Mustela-257.html.

Aby skóra była dobrze odżywiona warto również zastosować chłodne lub zimne kąpiele, o ile na zewnątrz nie panują ujemne temperatury. Dodatkowo warto pić dużo wody oraz zachować dietę bogatą w owoce, które zawierają potrzebne witaminy.

Kobiety w ciąży często obawiają się zmian, jakim poddane zostaną ich ciała. Jednak, większości problemów można zaradzić pamiętając o codziennej pielęgnacji oraz odpowiednich ćwiczeniach, a także diecie.