Decydując się na zakup biletów na wydarzenia sportowe, które odbędą się za kilka tygodni lub miesięcy trzeba się liczyć z tym, że w związku nie dającymi się przewidzieć sytuacjami losowymi nie będziemy mieli możliwości uczestniczenia w nich. W przypadku dokonanej wcześniej przedpłaty pojawia się wówczas problem z jej zwrotem.

Zwrot biletów na wydarzenia sportowe, a przepisy prawne

Przepisy prawne dotyczące zwrotu pieniędzy za bilety na wydarzenia sportowe znajdują się w ustawie o prawach konsumenta. Art. 38 pkt. 12 tej ustawy wskazuje, że nie przysługuje prawo do odstąpienia od umowy o świadczenie usług, które są związane z wypoczynkiem, wydarzeniami rozrywkowymi, sportowymi lub kulturalnymi o ile w umowie oznaczono dzień lub okres świadczenia usługi. Oznacza to, że po zakupie takich biletów bez względu na to czy zakup odbył się w punkcie stacjonarnym lub też za pośrednictwem sklepu internetowego, nie przysługuje zwrot pieniędzy jeśli wydarzenie sportowe odbędzie się normalnie. Organizatorzy imprez przewidują jednak czasami w swoich regulaminach wyjątki, dzięki którym można odzyskać pieniądze w takiej sytuacji, dlatego przed podjęciem decyzji co zrobić z zakupionym biletem, warto jest dokładnie prześledzić zapisy takiego regulaminu.bilety na wydarzenia sportowe

W kwestii zwrotów za bilety na wydarzenia sportowe istnieje pewien wyjątek. Mówimy o sytuacji, w której takie wydarzenie zostanie odwołane, przełożone lub gdy któryś z jego punktów ulegnie zmianie. Istnieje wówczas możliwość reklamacji biletu. Taka reklamacja jest zazwyczaj regulowana przez regulamin organizatora imprezy. W przypadku odwołania wydarzenia sportowego często zwrot za bilety odbywa się automatycznie. W innych sytuacjach trzeba się zgłosić z biletem osobiście lub załatwić temat korespondencyjnie wystosowując odpowiednie pismo wskazujące przyczyny reklamacji biletu.

W jaki sposób można pozbyć się biletu, gdy organizator wydarzenia sportowego nie chce zwrócić pieniędzy?

W przypadku braku możliwości odzyskania pieniędzy od organizatora, przed odbyciem się imprezy sportowej, warto jest spróbować sprzedać bilet. Aby odbyło się to jednak w majestacie prawa, nie wolno zaproponować ceny biletu wyższej niż pierwotna. Bilet można spróbować sprzedać wśród rodziny lub znajomych, a jeśli nie ma chętnych - skorzystać z jednego z popularnych portali aukcyjnych lub ogłoszeniowych. Dobrym rozwiązaniem może być także umieszczenie ogłoszenia o sprzedaży biletów na forum sportowym. Zwiększymy dzięki temu szansę na to, że ktoś zgłosi się po bilety i nie będziemy na nich stratni.

Jeśli jednak masz ochotę znaleźć bilety na konkretne wydarzenie sportowe, koniecznie sprawdź na https://www.bilety24.pl/sport