Wyczekiwany przez wielu sezon wakacyjny już do nas dotarł, ale czy oznacza to dla nas czas nic nierobienia i lenistwa? Zdecydowanie nie! Jak wiemy, najlepsza formą wypoczynku jest ten na świeżym powietrzu. Czy to z rodziną, czy samemu, bieganie, joga, czy piesze wycieczki to zawsze doskonały sposób na wykorzystanie urlopu, wakacji, czy chociażby weekendu. Jeżeli lubicie spacerować, to wiecie, że nie ma nic lepszego niż wędrówka pośród pięknej polskiej przyrody i malowniczych krajobrazów. Niestety, aby takich doświadczyć, trzeba ruszyć się kawałek za miasto, a do tego potrzebny jest sprzęt. Co ze sobą zabrać i na co zwrócić uwagę wybierając się na wędrówkę? O tym w dzisiejszym artykule!

Dobre buty podstawą każdej pieszej wycieczki

buty trekkingowe damskieNasz przegląd wyprawowych niezbędników rozpoczynamy od rzeczy absolutnie fundamentalnej - dobrych butów trekkingowych. Gdy przyjdzie nam maszerować przez 2,3,4 czy nawet 5 godzin kluczowe okaże się wygodne obuwie. Buty trekkingowe damskie to konieczność, jeżeli chcemy zachować pełen komfort podczas wycieczki. Dzięki takiemu obuwiu nasza noga będzie mogła ‘oddychać’ i nie przepoci się tak szybko, jak w zwykłych trampkach czy butach. Dodatkowo buty trekkingowe damskie to lepsze oparcie dla stopy, co oznacza większe bezpieczeństwo i mniejsze ryzyko urazu, czy przeciążenia.

Zapas wody - Twoje ubezpieczenie na szlaku

Kolejnym elementem, którego nie może zabraknąć w naszym ekwipunku, jest woda. Wybierając się na pieszą wycieczkę, musimy zadbać o to, aby mieć przy sobie zapas wody, większy niż przewidywane zużycie na trasę, którą się wybieramy. Dlaczego? Ponieważ woda może przydać się w wielu nieprzewidzianych sytuacjach od przemywania ran, do pomocy osłabionym spotkanym na szlaku. Co więcej, w razie poważnego wypadku, gdy utkniemy gdzieś, czy to przez pogodę, czy np. przez uraz, będziemy mogli spokojnie poczekać na pomoc, mając ze sobą wystarczającą ilość wody.

Nakrycie głowy - niezbędna ochrona przed przegrzaniem

Ostatnim przedmiotem, który musi pojawić się naszej liście, jest odpowiednie nakrycie głowy. Jak wiadomo, wraz z latem przychodzą do nas upały, a co za tym idzie ryzyko przegrzania i udaru. Ochrona głowy przed słońcem to konieczność, szczególnie podczas kilkugodzinnej wędrówki na świeżym powietrzu. Prosty kapelusz, czy czapka z daszkiem pozwolą ochronić głowę przed nadmiarem słońca, jednocześnie zapewniając cień naszym oczom.