Codziennie powstaje nowa, coraz to bardziej niekonwencjonalna metoda dbania o sylwetkę. I dobrze, ruch to zdrowie. A dla tych, którzy może chcą się znowu poczuć dzieckiem i jednocześnie spalić zbędne kalorie, stworzono jumping fitness.

Trampolina jest dla dzieci

Błąd! Zakup trampoliny do ogrodu przestał już być identyfikowany wyłącznie z dziecięcymi rozrywkami. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby maluchy również przyłączyły się do treningu swoich rodziców, jednak wtedy należy wyposażyć się w większą trampolinę. W końcu niejeden sprzęt obecnie używany do kształtowania sylwetki, na początku był właśnie zabawką przeznaczoną dla dzieci - skakanka, hula hop i teraz właśnie trampolina. Dla wszystkich nas, którym zmotywowanie się do ćwiczeń przychodzi z trudem, takie połączenie rozrywki z wysiłkiem okaże się idealnym rozwiązaniem. [caption id="attachment_3594" align="alignleft" width="300"]trampoliny Trampoliny to obecnie jeden z najpopularniejszych kobiecych sportów[/caption]

Dlaczego trampolina?

Wśród specjalistów od fitnessu powtarzają się opinie, że ćwiczenia na trampolinie są bardziej efektywne od biegania, jeżdżenia na rowerze i ćwiczeń aerobowych. A jakie są fakty? Te niepozorne na pierwszy rzut oka podskakiwania, tak naprawdę są intensywnym treningiem kardio wpływającym na całe ciało. Wykonując regularnie ćwiczenia wzmocnimy mięśnie i stawy, ukształtujemy nogi, poprawimy koordynację, zwiększymy wydolność organizmy - zalety można wymieniać jeszcze długo! Ale gdyby tym było ciągle zbyt mało, to dodatkowym czynnikiem przekonującym do zakupienia trampoliny do ogrodu jest.. radość. Tak! Ten rodzaj treningu oprócz ruchu zapewnia także frajdę i dawkę pozytywnej energii. Gwarantujemy, że z każdym wyskokiem będziesz się cieszyć jak dziecko!

Nie tylko skakanie

Wbrew powszechnemu przekonaniu, używanie trampoliny w fitnessie nie ogranicza się tylko do skakania. Na trening składa się szereg zróżnicowanych ćwiczeń, które zapewniają wysiłek dla całego ciała bez obawy o obciążenie stawów. Jumping fitness czerpie pełnymi garściami z innymi dyscyplin sportowych, więc wśród ćwiczeń odnajdziemy zarówno biegi w miejscu, techniki znane z aerobiku oraz, oczywiście, skoki i najróżniejsze podskoki. Intensywne części treningu powinny być przeplatane spokojniejszymi, polegającymi na nieśpiesznym marszu czy kołysaniu się na trampolinie. A to wszystko wykonywanie w rytmie energicznej muzyki. Czy to nie brzmi zachęcająco? Zatem już dzisiaj przejrzyj oferty sklepów w poszukiwaniu swojej trampoliny do ogrodu! Specjaliści zapewniają, że takiej wersji fitnessu może spróbować każdy.