Wegetarianizm to nie tylko sposób żywienia się, który w codziennych posiłkach eliminuje składniki pochodzenia zwierzęcego. Wegetarianizm to także filozofia, styl życia, których fundamentem jest troska o świat zwierząt. Dlatego też wegetarianie, oprócz tego, że stosują odpowiednią dietę, wykorzystują też do codziennej higieny kosmetyki wegetariańskie.

Kosmetyki wegetariańskie czyli jakie?

Aby kosmetyk mógł być zaliczony do kategorii wegetariańskiej, nie tylko musi składać się wyłącznie ze składników pochodzenia roślinnego, czy mineralnego. Taki kosmetyk nie może też mieć za sobą testów, czy badań przeprowadzanych na zwierzętach. Tylko wtedy spełnia restrykcyjne wymogi i tylko po takie powinni sięgać wegetarianie. Praktyka testowania kosmetyków, czy leków na zwierzętach jest niestety coraz bardziej powszechna. Tymczasem wegetarianie, czy to myjąc się, czy też dbając o swój wygląd, nie chcą mieć poczucia, że w jakikolwiek sposób przyczynili się do cierpienia zwierząt. Są też doskonale świadomi tego, że to jak wygląda rynek, jest efektem działań i decyzji podejmowanych przez konsumentów. Wiedzą, że swoimi zakupami mają wpływ na to, jak wygląda rynek i z tego wpływu starają się korzystać.

Czy trudno jest znaleźć takie kosmetyki na polskim rynku? Wcale nie. Jest wiele hurtowni, które w swojej ofercie posiadają kosmetyki wegetariańskie. Są to produkty wielu znanych i renomowanych firm. I co najważniejsze, każdy z nich posiada odpowiedni certyfikat potwierdzający fakt, że wykonany został wyłącznie na bazie surowców wegetariańskich i ekologicznych.

[caption id="attachment_432" align="alignright" width="208"]kosmetyki wegetariańskie Symbol kosmetyków nietestowanych na zwierzętach[/caption]