Nowy rok to okres licznych postanowień, do których najczęściej zalicza się lepsze dbanie o zdrowie. Jak to jednak zrobić by organizm zyskał, a nie stracił? Zmodyfikowanie swojej codziennej diety będzie doskonałym pomysłem. Nie trzeba tu wprowadzać daleko idących zmian, drobne modyfikacje są w stanie przynieść bardzo dobre rezultaty.

Zielona herbata na ratunek organizmowi

O zielonej herbacie słyszał praktycznie każdy, jednak nie każdy ją pije. Dlaczego? Ponieważ jej zdrowotne skutki są ciągle marginalizowane. Filiżanka zielonej herbaty dziennie jest w stanie zarówno w krótko, jak i długoterminowym rozrachunku przynieść zauważalne zmiany na lepsze.

Co zielona herbat może dla nas zrobić?:

- pobudzić do działania – zielona herbata jest w stanie orzeźwić oraz zmotywować organizm do bardziej wytężonej pracy podobnie jak filiżanka kawy. Zrezygnowanie z jednej „małej czarnej” na rzecz kubka zielonej herbaty pomoże wyregulować sprawy ciśnieniowe oraz działać efektywniej (i co najważniejsze zdrowiej) - odprężą – zielona herbata doskonale reguluje ogólne działanie organizmu, rozładowując wewnętrzne napięcie. W wolnych chwilach jest ona doskonałą odskocznią od codziennego zabiegania. W efekcie pozwala szybciej zregenerować wewnętrzne akumulatory oraz odzyskać siły do dalszej pracy. - wspomaga układ krążenia – choroby układu krążenia dotykają coraz to młodszych ludzi. Zielona herbata jest jednym z lepszym profilaktycznych rozwiązań, które mogą pomóc w dłuższym cieszeniu się dobrym zdrowiem. Hamuje między innymi wchłanianie cholesterolu do krwioobiegu, dzięki czemu zapobiega tworzeniu się potencjalnych skrzepów, nadciśnieniu oraz wydajnie zmniejsza ryzyko wystąpienia zawału serca czy choroby wieńcowej. [caption id="attachment_8281" align="aligncenter" width="290"]zielona-herbata Zielona herbata. Fot: Nagomi.pl[/caption] To tylko niektóre z pozytywnych skutków picia zielonej herbaty, a wydawać by się mogło, że jest to zwykły gorący napój. Cena zielonej herbaty jest nieporównywalnie niższa niż naręcze tabletek wspomagających z apteki. Chcąc żyć i działać zdrowiej warto wprowadzić ją do swojej codzienności by pełniej cieszyć się życiem. Na pozytywne skutki takiej zmiany nie będzie trzeba długo czekać. Zielona herbata to zalecany przez dietetyków dodatek dla wszystkich stosujących diety specjalistyczne – nie tylko dla osób borykających się z różnorodnymi schorzeniami. Zielona herbata to wydajna oraz zdrowa odskocznia w codziennej zabieganej rzeczywistości. Warto dać jej szanse, a o pozytywnych skutkach przekonać się na własnej skórze.