Olej budwigowy szturmem wdarł się na rynek artykułów spożywczych, szybko zdobywając szerokie grono zadowolonych użytkowników, dla których troska o własne zdrowie oraz dobre samopoczucie jest sprawą najważniejszą.

olej budwigowyJak pokazały liczne badania, olej lniany wykazuje się szeregiem dobroczynnych właściwości. Z uwagi na wysoką zawartość kwasów tłuszczowych Omega 3, w istotnym zakresie wspomaga funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Jako, że człowiek nie potrafi samodzielnie wyprodukować odpowiedniej ilości tłuszczów, konieczne jest ich dostarczanie wraz z pożywieniem. Olej budwigowy tłoczony na zimno(chociażby TEN), w sposób mechanicznie wyciskany z nasion, zachowuje wszystkie swoje cenne substancje, zapewniając wysokie walory odżywcze.

Olej lniany można spożywać na rozmaite sposoby. Niektórzy piją go samodzielnie, inni dodają do surówek, zup i świeżo wyciśniętych soków, a także polewają nim ziemniaki i kluski. W zakresie sposobu przyjmowania oleju budwigowego mamy pełną swobodę i dowolność. Jedyne, o czym musimy pamiętać to o tym, aby dodawać go tuż przed spożyciem.

Dieta z olejem lnianym jest polecana przy chorobach układu krążenia, nowotworach, problemach trawiennych, chorobach reumatycznych, w przypadku problemów dermatologicznych, cukrzycy, prostaty i chorobie Alzheimera. Olej budwigowy wykazuje się dobroczynnymi właściwościami u młodzieży szkolnej z problemami w zachowaniu. Pomaga w zapamiętywaniu i koncentracji. Chroni przed nadmiernym wysychaniem błon śluzowych.