Znane wśród pasjonatów zarówno górskich wycieczek, jak również popołudniowych spacerów po lesie. Buty Salomon męskie, gdyż o nich mowa, to marka, która cieszy się ogromną popularnością wśród wielu miłośników aktywnego wypoczynku. Jakie konkretnie propozycje znajdziemy w ofercie tegoż brandu?

Buty Salomon męskie – dla kogo dedykowane?

Marka Salomon narodziła się w samym sercu francuskich Alp. Od momentu powstania szybko zjednała sympatię klientów, początkowo głównie w środowisku narciarzy, a potem wśród miłośników biegów górskich, wspinaczki i trekkingu. Współcześnie jest uznawana za synonim jakości i najlepszego wykonania, które z dumą sprawdza się na każdym, nawet najtrudniejszym terenie.

Wysokie i niskie buty Salomon męskie – w jakich warunkach sprawdzą się najlepiej?Co znajdziemy w ofercie producenta?

Oferta butów Salomon męskich obejmuje zarówno modele z niską, jak i wysoką cholewką. Na te z niską cholewką najczęściej decydują się osoby, które nie planują dalekich podróży, ani tras wymagających specjalistycznego wyposażenia. W uproszczeniu, mogą być używane na co dzień – zarówno po mieście, jak również podczas spacerowania na nieco trudniejszym terenie, np. w lesie. Takim modelem jest z pewnością fason XA Rogg Gtx. Lekki, wygodny, a przez to niemęczący stopy – nawet po kilku kilometrach intensywnego marszu. To obuwie Salomon męskie, które gwarantuje najwyższy komfort, odpowiednią amortyzację, a także wodoszczelność (but wyposażony jest wodoodporną membranę GTX).
Innym, choć równie popularnym modelem obuwia Salomon z niską cholewką jest XA Pro 3D. Ceniony przede wszystkim za ultralekką ramę wykonaną w technologii 3D Advanced, która nie dość, że stabilizuje śródstopie to dodatkowo zapewnia precyzyjną kontrolę ruchu stopy. Wszystko to sprawia, że buty Salomon męskie XA Pro 3D mogą być używane do biegania – nawet w najtrudniejszych warunkach.
Alternatywą dla obuwia z niską cholewką są modele wysokie, poszukiwane przede wszystkim przez osoby, które należą do grona miłośników trekkingu w wysokich górach. Ich zadaniem jest bowiem nie tylko optymalna stabilizacja stopy i ochrona przed urazami mechanicznymi, ale również zabezpieczenie przed deszczem. W czołówce najchętniej wybieranych wysokich butów Salomon męskich jest niewątpliwie model Quest 4D. Jego starannie przemyślana konstrukcja i zastosowanie tworzywa EVA do produkcji podeszwy środkowej zapewnia odpowiednią amortyzację i wygodę użytkowania. Skutkuje to większą ochroną w trudnym terenie i ochroną przed kontuzjami i urazami. Dodatkowo, posiada specjalne, gumowe nakładki zabezpieczające palce i pięty oraz membranę Gore-Tex, chroniącą przed przemoczeniem.