Akcja książki "Perfumy Prowansji" dzieje się w tej urokliwym regionie Francji. Zapewne wielu czytelników chciałoby mieszkać w tak wyjątkowym miejscu... Warto marzyć, ale jeszcze lepiej nadać swojemu mieszkaniu styl prosto z południa Francji - styl prowansalski.

Szlachetne meble prowansalskie

Każdy człowiek chce mieszkać w dobrze umeblowanym domu, a jeżeli ceni się styl i wygodę, warto zainteresować się meblami łączącymi te dwie cechy - to meble prowansalskie. Tego rodzaju meble wykonane są w subtelny, a zarazem solidny sposób. Mają przywodzić na myśl domy szlacheckie z Prowansji, a pasują doskonale zarówno do kuchni, jak i do salonu oraz innych pomieszczeń. Wykonane są w jasnych kolorach, przez co nadają domowi blasku oraz sprawiają, że wygląda on estetyczniej. Można powiedzieć, że meble prowansalskie łączą w sobie dekoracyjność z codzienną praktycznością. Jeśli chodzi o asortyment, to meble tego typu można podzielić na kilka rodzajów - w zależności od pomieszczeń, w jakich mają się znajdować.

Rosnący asortyment mebli

Meble prowansalskie to zarówno komody na ubrania, jak i komody pod sprzęt RTV, biurka, krzesła, szafki nocne, a także ozdobne lustra i szafki, sekretarzyki, a nawet potężne kredensy. Nie brak również sof i krzeseł, a co wybierze kupujący - zależy to wyłącznie od niego. Jeśli chodzi o możliwość zakupu, meble prowansalskie dostępne są w licznych salonach meblowych na terenie całego kraju, zaś ceny różnią się w zależności od rodzaju mebla oraz marzy sprzedawcy. Z kolei w internetowych sklepach z dekoracjami do domu takimi jak birdsoflove.pl meble prowansalskie są dostępne w niższych cenach, ale w tym wypadku warto sprawdzić cenę przesyłki. Nie są to z pewnością najtańsze sprzęty domowe, jednak za piękne wykonanie oraz funkcjonalność warto zapłacić nawet wysoką cenę - tym bardziej, że takie meble posłużą przez kolejne lata i z pewnością ich zakup nie będzie zbędnym wydatkiem. W sieci można znaleźć sporo ofert zarówno od samych producentów, jak i dystrybutorów tego typu mebli.