Tak, jak w przypadku urodzin, tak i pierwszej wizyty u dzieciątka – nie jest w dobrym guście przychodzić z pustymi rękoma. Upominek, chociaż symboliczny, z pewnością ucieszy rodziców. Jednak rodzi się pytanie, co wybrać? Asortyment sklepów, mimo że szeroki, nie ułatwia podjęcia decyzji. Prezent dla niemowlaka powinien być bowiem ładny wizualnie, bezpieczny i praktyczny. Czy taki istnieje?

Sytuację jeszcze bardziej utrudnia fakt, że rodzice na długo przed pojawieniem się w domu nowego członka rodziny, skrupulatnie kompletują wyprawkę, wyposażając się we wszystkie najpotrzebniejsze artykuły. Począwszy od mebli, wózka, foteli, przez nieograniczoną ilość ubranek, kosmetyków i pieluch, na zabawkach kończąc... Jak zatem kupić trafny prezent dla niemowlaka?

Pieluchy – to zawsze się przyda!

Może kupno pieluszek nie będzie jakimś spektakularnym pomysłem na prezent, jednak niezwykle praktycznym. W pierwszych tygodniach życia, dziecko zużywa ich niewyobrażalną ilość. W początkowym okresie może to być nawet 10-12 na dobę! Dlatego posiadanie ich w zapasie będzie nie lada ułatwieniem dla świeżo upieczonych rodziców. Zapakowany w dekoracyjny karton i owinięty kolorową wstążką będzie prezentować się okazale. Jeśli jednak taka forma prezentu nie do końca odpowiada naszym osobistym oczekiwaniom, jako prezent dla niemowlaka możemy wybrać pieluszkowy tort, czyli zestaw pampersów ułożonych w kształt tortu. Bez względu na końcową postać, jedno pozostaje pewne – taki upominek na pewno się nie zmarnuje!

Nic tak nie odpręża jak kąpiel...

Godnym polecenia podarunkiem dla niemowlaka może być również zestaw artykułów do kąpieli. W ten sposób uprzyjemnimy codzienną kąpiel zarówno mamie, jak i maluszkowi. Ręcznik z kapturkiem, gumowa kaczuszka wraz z koszem markowych kosmetyków i akcesoriów z pewnością zrobi ogromne wrażenie na rodzicach.

Zestaw startowy dla malucha

Smoczki, butelki, termoopakowania czy szczotki do czyszczenia. Nawet, jeśli początkowo malec karmiony jest piersią, w końcu i tak nastanie ten moment, kiedy zaprzyjaźni się z mlekiem modyfikowanym, a co za tym idzie – butelką. Ta podarowana w prezencie dla niemowlaka okaże się strzałem w dziesiątkę, gdy tylko stanie się niezbędna.

Krzesełko do karmienia

Dysponując nieco większą ilością gotówki, możemy pomyśleć o zakupie krzesełka do karmienia. To bowiem jeden z tych przedmiotów, o jakim nabyciu myśli niewielu świeżo upieczonych rodziców, skupiając swoją uwagę na tych rzeczach, które są niezastąpione w pierwszych tygodniach życia. Wybór jest szeroki. Od drewnianych, po plastikowe i składane, jak również te montowane do blatu stołu.

Prezent dla niemowlaka znajdziesz na: https://www.coocoo.pl/pol_m_pomysl-na-prezent_prezent-dla-niemowlaka-271.html .