Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na dyskomfort powodowany przez nowe szpilki damskie. Ból związany z noszeniem butów na wysokim obcasie potrafi skutecznie zniechęcić do korzystania z tego typu obuwia niejedną kobietę. Tymczasem istniej cała masa prostych trików na lepsze dopasowanie takich butów do kształtu konkretnej stopy, na ograniczenie doznań bólowych powodowanych przez nowe buty, czy na zwiększenie stabilności i wygody poruszania się w takich butach. Poniżej znajdziesz kilka trików, które mogą przydać się każdej kobiecie, która nie lubi, ale która od czasu do czasu chciałby skorzystać z tego typu obuwia.

szpilki damskie noworoczne

Poprawa komfortu chodzenia

Pierwszy i wyjątkowo skuteczny sposób na ograniczenie dolegliwości bólowych związanych z chodzeniem w butach na wysokim obcasie, to sklejenie ze sobą trzeciego i czwartego palca stopy. Pomiędzy palcami znajduje się nerw, który przy dużym wygięciu stopy powoduje dokuczliwy ból. Gdy złączymy ze sobą palec trzeci z czwartym, nerw nie będzie tak mocno drażniony, przez co dłużej wytrzymamy w butach na wysokim obcasie, zwłaszcza wtedy, gdy na co dzień z takich butów w ogóle nie korzystamy. Do sklejenia palców możemy użyć zwykłego plastra lub jakiegoś rodzaju w miarę miękkiej taśmy klejącej.

Co jeśli but okazuje się za mały?

Drugi sposób związany jest z rozciągnięciem nieco za małych szpilek damskich. W tym przypadku naszym sojusznikiem będzie woda i niska temperatura. Znajdujemy woreczek wykonany z grubszej foli, nalewamy do niego wody, zawiązujemy i wciskamy do wnętrza buta. Następnie szpilki wkładamy na kilka godzin do zamrażarki. Zamarzająca woda lekko zwiększa swoją objętość i tym samym rozpycha wnętrze buta. Dzięki temu szpilki stają się nieco większe. Nowe szpilki damskie można rozchodzić również w inny sposób. Ta trzecia metoda związana jest również z temperaturą, tym razem jest to jednak temperatura wysoka. Zakładamy na stopy grubsze, wełniane skarpety lub kilka par cieńszych skarpetek bawełnianych, na siłę wciskamy stopy do szpilek, a następnie podgrzewamy buty suszarką do włosów.

Przyczepność szpilek

Sposób numer cztery to prosty trik zwiększający przyczepność szpilek do parkietu lub innej wyjątkowo gładkiej powierzchni. Nowe szpilki damskie mają często niezwykle gładką podeszwę. Jeśli chcemy, by stała się ona mniej regularna, a przez to lepiej trzymała się na gładkich podłogach, wystarczy takie podeszwy przeszlifować papierem ściernym. Klika ruchów wystarczy, by na gładkiej podeszwie powstały delikatne rowki, co zdecydowanie zwiększy przyczepność butów względem gładkiego podłoża. Jeśli zależy nam na większej wygodzie, do szpilek dokupić możemy również specjalne silikonowe wkładki.