Znany na całym świecie cydr w zastraszającym tempie podbija serca pokolenia, które właśnie teraz wchodzi w etap dojrzałości. Coraz więcej młodych ludzi idąc na spotkanie z przyjaciółmi do pubu czy baru sięga po butelkę, w której znajduje się orzeźwiający smak jabłek. Jakie negatywne skutki niesie za sobą picie cydru, a może lepiej jest go pić zamiast piwa? Odpowiedz znajdzie się poniżej.

Jak pić cydr?

Cydr

najlepiej pić schłodzony. Jest niewiele rodzajów alkoholów, które dobrze smakują podawane na ciepło. Butelka cydru powinna być podawana i spożywana prosto z lodówki, ponieważ dopiero wtedy można odkryć i docenić ten doskonały smak orzeźwiających jabłek. Szczególnie poleca się go w ciepłe dni, kiedy szuka się ukojenia przed upałem na wszystkie możliwe sposoby.

„Nie czuć alkoholu, to pewnie go nie ma”

cydr

Z takiego założenia wychodzi mnóstwo osób, które nie są doświadczone i obyte z alkoholem. W jednej butelce cydru znajduje się od 1,2-8,5% alkoholu. Jest to dolna granica, która powszechnie postrzegana jest jako ta „niegroźna” . Pijąc go smak alkoholu nie jest tak intensywny w smaku ze względu na fakt, ze napój jest lekko gazowany. Jest idealną propozycją dla osób, które nie gustują w piwie. Posada orzeźwiający smak jabłek, a odpowiednio schłodzony natychmiastowo gasi pragnienie oraz odświeża organizm. Jego smak można określić jako lekko słodkawy, nie mniej jednak nie należy on do napojów, które przesładzają organizm.

Do czego pasuje?

Mnóstwo restauracji w ostatnich latach wzbogaciło swoją ofertę o dodatkową sekcję alkoholową, czyli cydry. Są one doskonałym dopełnieniem letniego lunchu z przyjaciółmi, bądź kolacji przy świecach. Ich nieinwazyjność i lekkość pozwala na rozkoszowaniem się smakiem, bez uczucia wypełnienia. Jest dobrym kompanem do dań takich jak pizza, makarony, sałatki oraz lekka kuchnia francuska. To właśnie w tym kraju picie cydru jest niezwykle popularne.

Francuski styl, polska butelka

We Francji w porze lunchu restauracje i bistra pełne są ludzi, którzy obok szklanki wody posiadają butelkę cydru lub kieliszek wina. Jest to społecznie akceptowane zachowanie i często praktykowane przez ludzi w każdym wieku, które nijak wpływa na jakość wykonywanej później pracy. Godzina lub dwie godziny przerwy od pracy są wystarczającym czasem na wypoczęcie i posilenie się, a także ewentualne poddanie się nieinwazyjnemu działaniu alkoholu. Znawcy i wielbiciele kultury francuskiej często organizują wieczorki pod hasłem „francuski styl, polska butelka”, na których to przygotowują francuskie naleśniki wytrawne oraz zapewniają najlepszej jakości cydr polski.